18 травня відділом культури Татарбунарської РДА був організований перший Мегамарш у вишиванках у Татарбунарах, присвячений Дню вишиванки. Півтисячі людей — від малечі до дорослих — убрані в українські національні строї, з державною символікою, під козацький марш пройшли центральною вулицею міста.

Вихованці дитячих садків, школярі, студентська молодь, трудові колективи, громадські діячі та пересічні громадяни , одягнулися у красиві вишиванки і віночки, щоб показати єдність українців і патріотизм, віддати велику шану національним традиціям і культурі.

Розпочалося свято з державного гімну, у виконанні дитячого духового оркестру Білоліського Будинку культури ( кер. Іван Славенко).

З нагоди свята присутніх привітали голова РДА Олександр Кривенко, міський голова Андрій Глущенко, начальник відділу культури РДА Оксана Попова.

Керівники району та міста разом з учасниками параду зробили колективну світлину для першої сторінки історичного альбому «Татарбунарщина вишиванкою ясніє».

Площа майоріла різними видами розваг та майстер-класами народного мистецтва: міні-ярмарка «Кухні Європейських країн», арт-акція «Парад країн Європи» ( ПТУ ); фото-виставка «Моя вишиванка» (БДЮТ), виставка «Вишивані дивотвори Татарбунарщини» (Районна ЦБС); боді-арт «Патріотичний»,  фотозона «Ми є українці», благочинна акція «Подих життя» (Надія Скліфос) .

Працівники Татарбунарського історико-краєзнавчого музею розгорнули виставку вишитих рушників, сорочок, картин, ікон, скатертин, серветок, як сучасних, так і старовинних. Різноманіття технік традиційної української вишивки втілилося у роботах татарбунарських майстринь.

Начальник відділу культури Оксана Попова разом з головою міської ради Андрієм Глущенком подякували майстриням за особистий внесок у відродження народних традицій, створення українських вишитих виробів  та з нагоди святкування Дня вишиванки вручили подяки та цінні подарунки.

Татарбунари — місто невелике, але багате на талановитих майстринь-вишивальниць. Тож ідея створити для Татарбунар вишитий рушник, який би відображав історичні традиції і став би оберегом для міста, виникла не на порожньому місці. Тож  всі жителі та гості міста мали змогу приєднатися до участі у роботі над рушником в рамках акції «Рушник єднання».

Ведучі концерту Альбіна Айрапетян та Олена Гуцулюк проникливо читали вірші про вишиванку, родину та Україну, змусили всіх присутніх поринути у прекрасний світ народної вишивки.

«Ми повинні пам’ятати, що народна вишивка — це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання — не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням», — зазначила в.о. директора РБК Альбіна Айрапетян.

18 травня Україна відзначала не тільки День вишиванки, а й вшановувала День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Тож, татарбунарці розпочали свято саме з музичної композиції «1944.

Українська музика — це те, без чого не може прожити жодна українська душа. Тому усі, хто сьогодні побував на унікальному святі вишиванки, переконався у вічній молодості нашого скарбу – пісні та танці у виконанні вокального ансамблю «Лада» ( кер. Катерина Гац), дитячого вокального ансамблю «Радість» ( кер. Наталя Друговіна), дуету Ігоря Павлова та Андрія Чияченка, Наталі Друговіной, Катерини Гуцулюк, учениці ДМШ Олександри Власенко, дитячого духового оркестру ( кер. Іван Славенко) , Марії Зубак, Віолетти Бєлої, Владлени Мунтян, Валерії Гончаренко, Валерії Гірник, Вікторії Мукієнко, Наталі Лози, Шоу-балету «Фреш» ( кер. Ольга Лукіна), танцювального колективу «Імпульс» (кер. Людмила Кузнєцова), Студії-танцю «Dance world» ( кер. Вікторія Павлова), студії раннього творчого розвитку «Долоньки» БДЮТ, танцювального колективу учнів Татарбунарського НВК.

Фото: Єфросинія Мукієнко

Популярное