КВУ: голосування вдома може стати "шлюзом для фальсифікацій"

Оригинал публикации: http://www.048.ua/article/12260

Постанова ЦВК про можливість голосувати вдома, не пред'являючи довідок про стан здоров'я, законна, але може стати "шлюзом для фальсифікацій".

Таку думку висловив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко в інтерв'ю "Німецькій хвилі".

Він зауважив: те, що громадянин може проголосувати за президента вдома, тільки на підставі заяви до дільничної виборчої комісії і без жодних інших довідок, передбачено статтею 77 закону "Про вибори президента".

Тобто ЦВК нічого не спрощувала - це провина депутатів Верховної Ради, які у такий спосіб залишили шлях для фальсифікацій, вважає Черненко.

"Ця стаття закону є приводом для фальсифікацій. Вона використовувалася у 2004 році, але таким є закон. І не у компетенції ЦВК вводити додаткові документи", - каже керівник КВУ.

За його словами, голосування вдома, в разі систематичного зловживання, на окремих дільницях може дозволити сфальсифікувати до 10% голосів.

Водночас, закон "Про парламентські вибори" вже передбачає додаткових підтверджуючих документів про нездатність виборця самостійно пересуватися.

Однак внести зміни до "президентського" закону через парламент на сьогодні практично не реально, вважає голова КВУ.

Тільки адміністративний суд може своїм рішенням зобов'язати ЦВК змінити процедуру, але і суд має керуватися чинним законодавством, наголосив Черненко.

Члени дільничних комісій також не зобов'язані, згідно з законом, перевіряти достовірність аргументів, викладених у заяві. І якщо комісія вирішить відмовити особі у голосуванні на дому, то її дії можна оскаржити, додав він.

Як відомо, кандидат у президенти Юлія Тимошенко вже заявила, що оскаржуватиме в суді можливість голосування вдома без документального підтвердження. За її словами, це рішення ЦВК дозволить фальсифікувати результати виборів, і за цим стоять прихильники її конкурента - лідера Партії регіонів Віктора Януковича.

Мы не несём ответственности за содержание материалов, новости размещаются в автоматическом режиме и не проходят проверки.

Популярное

харьковская область киев шевченко йом-кипур успенской осипова владимир зеленский харьковом украину facebook балте гсчс троицкую бунина стамбульский порошенко турцией геннадия труханова труханова стамбула овидиопольской евгений червоненко skyup youtube телеграм манхэттенский россия азербайджана степанакерт азербайджане ереван армении карабаха карабахе армению баку хикмет гаджиев азербайджаном азербайджан азербайджану турция иосифа тимченко монастырский федорова тимирязева киевского района сергея эйзенштейна вавилова ковалевского гамалея николая гумилева марии демченко павлова семена яхненко писарева рени головы геннадия даяна ястремская страсбурге ivasi иерусалиме news харьковской области ес ломоносова петрова шестакова мичурина симферопольская добровольского мечникова хаджибеевский серогодского бочарова таирова савранском савранского баранского ооо « экотехнолоджи » виктора баранского дина яценко балух odrex наш край европы червоненко россией турции армения арменией россии вардаг vardags убенсдорфа любомирских world press cartoon анатолий артеменко любашевского района дмитрий волошенков рыбальском волошенков кавказе магнуса prisonersvoice белоруссии франции сегедской черноморска брюсселе mitsubishi mitsubishi outlander