"У складі "Свободи" 20 Героїв України посмертно. А Ви кажете, про нас не чути. Звичайно, про таких не чують", - Тягнибок

О причинах спада популярности партии "Свобода" после Майдана, языковом законе и причастности "свободовцев" к захвату Крыма, а также об игнорировании нападений на националистов в интервью для Украинской Службы Информации рассказал лидер Всеукраинского объединения "Свобода" Олег Тягнибок.

Мета Вашого візиту до Одеси?

Як голова ВО "Свобода" я періодично об’їзжаю регіони України, щоб поспілкуватися з нашими однопартійцями, прихильниками, провести зустрічі з громадськістю. А зараз є виборчий процес.

Чи планує ваша політична сила просувати кандидата у мери Одеси та створювати фракції у міській раді?

У нас є такі плани. На минулих місцевих виборах ми не здобули фракцію в Одеській міській і обласній радах. Хоча ми були близькі до того. На місцевих виборах 20-го року ми обов’язково будемо висувати нашого кандидата на посаду міського голови Одеси. Стратегічно важливо пройти в парламент. Це надасть можливість підсилити наші позиції щодо проходження фракції націоналістів в майбутнє скликання Одеської міської ради.

Діючого мера Одеси Генадія Труханова пов’язують з бізнесменом Володимиром Галантерником. Чи знайоме Вам це прізвище? Як досягти того, щоб політики не залежали від крупного бізнесу?

Це прізвище для мене вперше прозвучало від Вас. Але Україна сьогодні, на превеликий жаль, держава олігархічна. А олігарх – це є представник кримінального крупного капіталу. Для того, щоб олігарх міг збільшувати свої статки і мати гарантію, що проти нього не будуть відкриті кримінальні провадження, він наймає політиків. Олігархові вигідна держава, в якій є корупція. Проблему Труханова і того на "Г", чи інших олігархів, типу Ахметова чи Фірташа, можна вирішити тільки загалом в Україні. "Свобода" запропонувала антиолігархічний пакет докорінних перетворень, ухвалення якого призведе до позбавлення контролю олігархів над владою та їхнього втручання у бізнес.

Чому кандидатом у президенти України від ВО "Свобода" став Руслан Кошулинський, а не Ви?

Його кандидатуру підтримала не тільки "Свобода", він йде кандидатом від об’єднанних сил націоналістів. Був варіант, що міг і я балотуватися. І наші союзники погоджувалися з цією кандидатурою також, але з тактичних міркувань ми визначилися, що кандидатура Кошулиського буде набагато краща та ефективніша.

Як ви прокоментуєте закиди стосовно того, що ваша партія співпрацює з ФСБ?

Були закиди, що ми співпрацюємо с ЦРУ, Мі-6. Кілька років тому ми навіть випустили спецвипуск нашої газети, де позбирали інформацію, з ким ми співпрацюємо і хто нас фінансує. Це було під 60 позицій. Ми до цьго з іронією ставимося.

У лютому 2014 року "Свобода" взяла активну участь у спробі скасування мовного закону "Ківалова-Колесніченка", яке ветував Турчинов. Але сама дискусія про скасування закону призвела до початку протестів в Криму. Чи не вважаєте що на вас і ваших соратниках лежить частка відповідальності за втрату Криму і початок протистояння в регіонах південного сходу?

Давайте говорити факти. По-перше, приблизно рік тому Конституційний суд України встановив факт, що закон "Ківалова-Колісниченка" був ухвалений з грубим порушенням конституції України. Другий момент. Для того, щоб скасувати цей закон, згідно регламенту Верховної Ради, потрібно 226 голосів. Проголосувало 232 депутата. З них тільки 37 голосів "свободівців". Але всі чомусь досі звинувачують "Свободу". По-третє, закон був ухвалений 23 лютого, а ось медаль "За возвращение Крыма", якою нагороджує Путін. Датована 20 лютого 2014 року. Тобто Путін почав агресію за 3 дні до того, як в парламенті виставили закон про мову. Тому голосували би за скасування мовного закону, чи ні – рішення Москвою вже було прийняте. Зелені чоловічки там були вже за 3 дні до голосування.

Ваша політсила була однією з рушійних сил Революції Гідності. Чому після перемоги Майдану позиції Вашої партії послабшали?

Я б не сказав, що наші позиції послабшали. На відміну від інших політсил, саме через те, що ми були рушійною силою Революції Гідності, ми втратили дуже багато людей. У нас 19 людей загинуло на Майдані. Яка інша партія зазнала таких жертв? Як тільки закінчився Майдан і почалась війна - у нас більше тисячі людей пішли на фронт. Ще 3 тисячі пішли волотерами. Ми що мали думати про піар? У нас на війні 46 людей загинули. Коли політична сила живе не рекламою, іміджем дешевим, виборами, а живе життям цілої нації, то є інші пріоритети. В складі "Свободи" 20 Героїв України посмертно. А ви кажете, про нас не чути. Звичайно, про таких не чують.

Чому Конгрес українськіх націоналістів не об‘єднав у собі усі праві сили країни? Нацкорпус, наприклад.

Шість організацій сіли за один круглий стіл. Нацкорпус не висунув свого кандидата та не висловив підтримки нашому кандидату. От і все.

Ваше ставлення до нападів на активістів?

Дуже негативне. Не на одного активіста "свободівського" нападали. В нас приблизно 20 випадків, коли спалювали машини нашим однопартійцям саме за громадську роботу. Побиття народного депутата України Юрія Левченка. Якби з іншої партії якогось депутата би хоч трошки зачепили, вже би був крик. А Левченка побили. Він місяць в реанімації пролежав. А трапилося це під час акції проти незаконних забудов. На його ж виборчому окрузі. Про то ніхто не говорить. А де ті всі громадські організації? Міжнародні організації? Я дуже проти нападів на активістів. Але тут є момент вибірковості. Є хороші громадські діячі, а є погані громадські діячі. Хороші – це ті, що ліберали і на грандах сидять закордонних, а погані – це націоналісти та патріоти. Всі ті протистояння через бездіяльність влади. Якби влада виконувала свої функції та обов’язки, то не було би протестів проти незаконних дій якихось бізнесменів, або незаконних дій влади.

Мы не несём ответственности за содержание материалов, новости размещаются в автоматическом режиме и не проходят проверки.

Выборы президента 2019