Верховна Рада перезапустила ДБР

Верховна Рада України прийняла закон щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань. Документ передбачає перезапуск ДБР на нових умовах.

«ДБР — це новий орган тепер. В ньому буде 1600 слідчих. Ще додаткове навантаження на бюджет і платників податків, зокрема в Одесі. Третє — підпорядковано виключно президенту України. Ще одне, конкурсна комісія та її більшість, — в Адміністрації Президента. Єдине, що є позитивним, — створення і переведення підрозділу, який розслідував злочини під час Євромайдану, з ГПУ до ДБР. Це і фахівці, слідчі, це і самі кримінальні провадження», — прокоментував народний депутат Валентин Наливайченко.

«Реформи правоохоронних структур дочекалися свого часу. Насправді ми розуміємо, що в секторі цьому не одну реформу, а всю треба діяльність змінювати. Бо реформа — не реформа, а діяльність скочується в нікуди. І впевнений, що з ДБР буде праця, яка всіх вразить», — заявив народний депутат Святослав Юраш.

Закон щодо перезавантаження ДБР набирає чинності наступного дня після його публікації. Документ, до речі, підтримали 250 депутатів — «Слуга народу» та «Батьківщина» й низка позафракційних нардепів.

Нагадаємо: цього тижня Рада працює в режимі пленарних засідань. Наступне засідання відбудеться завтра о 10:00.

Мы не несём ответственности за содержание материалов, новости размещаются в автоматическом режиме и не проходят проверки.

Выборы президента 2019